Budowa wielokondygnacyjnego budynku mieszkalnego w Kłodzku. "Kamienica pod Muflonem".

W dniu 16 września 2015 roku podpisaliśmy umowę, na geodezyjną obsługę inwestycji związaną z realizacją wielokondygnacyjnego budynku mieszkalnego z częścią usługową przy ulicy Braci Gierymskich 3 w Kłodzku. Umowa obejmowała monitoring osiadania gruntu pod sąsiednimi kamienicami, tyczenie oraz pomiar inwentaryzacyjny budynku wraz z infrastrukturą.

Głównym wykonawcą prac budowlanych została wrocławska firma AK BUDOWNICTWO i KONSERWACJA Sp. z o.o. Nadzór autorski nad projektem pełniła Grupa 33-03 z Wrocławia.

Projekt wykonawczy zakładał powstanie 4-kondygnacyjnego budynku mieszkalnego z częścią usługową, zlokalizowaną na parterze. W budynku powstało w sumie 11 lokali mieszkalnych: dwa - dwupokojowe, osiem - trzypokojowych i jeden dwupoziomowy apartament z antresolą. Obiekt zaopatrzono w windę..

Inwestorem całego przedsięwzięcia jest KREInvest Sp. z o.o. z siedzibą w Kłodzku. Aby zapoznać się z ofertą kliknij w nazwę dewelopera.

Przebieg prac na budowie

W dniu 20 września wytyczyliśmy granice planowanej inwestycji. Na sąsiednich budynkach założono sieć reperów kontrolnych, które posłużyły do monitoringu osiadania gruntu. Wykonano ponadto pomiar stanu wyjściowego przed wykonaniem pali betonowych wzmacniających grunt.

W dniach 23-26 września dokonano tyczenia lokat dla ponad stu pali betonowych.
Stabilizację gruntu wykonała firma KELLER POLSKA Sp. z o.o. techniką iniekcji strumieniowej z zastosowaniem wiertnicy.

W dniach 1-2 października wykonaliśmy tyczenie osi pierwszej kondygnacji. Na bieżąco wykonywany był także monitoring osiadania gruntu.

Pomiędzy 4 a 12 listopada wylano strop drugiej kondygnacji. Dzień później ukończyliśmy prace związane z wytyczeniem i przeniesieniem osi na drugą kondygnację.

W dniu 27 listopada w związku ze zwartą zabudową budynków sąsiednich, przeniesiono osnowę realizacyjną z kondygnacji niższej na wyższą, wykorzystując technikę pionowania laserowego. Dzięki temu zabiegowi możliwe było wytyczenie głównych osi ścian trzeciej kondygnacji.

7 grudnia wytyczono osie ścian pod czwartą kondygnację. Rozebrana została przypora budynku sąsiedniego. Rozpoczeły się prace związane z zabudową trzech kondygnacji i połączeniem dwóch budynków w jedną bryłę.

W dniu 21 grudnia 2013 r. wykonano tyczenie poddasza, kończąc tym samym prace geodezyjne na wysokościach.

26 lutego 2014 wytyczono przyłącza: energetyczne, gazowe, wodociągowe oraz sieć kanalizacji sanitarnej i deszczowej.

Na przestrzeni kwietnia zainwentaryzowano sieci uzbrojenia podziemnego w wykopach otwartych. 5 czerwca dokonano pomiaru powykonawczego obiektu budowlanego kończąc prace geodezyjne na budowie. Pod koniec czerwca budynek oddano do użytkowania.

 

home >>

Budowa w Kłodzku

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Współpracujemy z następującymi firmami
 
 
 

Opengeo